Nakupte alespoň za 1500 Kč a máte dopravu zdarma!

4 tipy, jak využít magnetické plánovače k učení dětí

13. 9. 2024

Magnetické plánovače jsou skvělým nástrojem nejen pro organizaci času, ale i pro vzdělávání dětí. Interaktivní kalendáře a plánovací tabule představují zábavný a efektivní způsob, jak dětem předat různé znalosti a dovednosti. Přečtěte si, jak na to.

1) Procvičování abecedy a čtení

Magnetické kalendáře děti přirozeně motivují ke čtení – a návodné obrázky na magnetkách jim toto úsilí usnadňují.

Pokud vaše ratolesti se čtením teprve začínají, snadno je pomocí popisovatelných magnetek naučíte nová písmena nebo slova. Děti například nechte z magnetek skládat slova a věty, což jim pomůže s procvičováním. Můžete také číst pohádky a magnetkami označovat nová slova, která se děti učí.

2) Výuka cizích jazyků

Na magnetickou tabuli umístěte magnetky se slovíčky a obrázky a procvičujte si s dětmi jejich vyslovování a význam. Slovíčka můžete na plánovací tabuli roztřídit do sekcí podle kategorií (např. barvy, zvířata, čísla).

Děti pak požádejte, ať přiřazují magnety s obrázky k odpovídajícím slovům – podpoříte tím vizuální učení a asociace. Můžete také hrát hry s magnetkami, třeba pexeso nebo bingo.

3) Čas a dny v týdnu

Magnetický kalendář dětem pomůže také s pochopením konceptu času. Caparti mohou třeba každý den posunovat magnetku na aktuální datum a den v týdnu. Tímto způsobem si osvojí názvy dnů, pořadí měsíců a pochopí strukturu kalendářního roku.

Interaktivní kalendář děti také naučí plánovat svůj čas, což se jim bude do života hodit. Na plánovači si mohou rozvrhnout školní úkoly, mimoškolní aktivity a volný čas.

4) Základy matematiky

S popisovatelnými magnetkami na tabuli snadno vykouzlíte i jednoduché matematické úlohy. Stačí na ně napsat pár čísel a symboly matematických operací. Děti pak mohou přesouvat magnety a řešit příklady, což jim pomůže lépe pochopit základní matematické operace.

Tipy na závěr

Vždy vybírejte magnetické plánovače a magnetky, které jsou vhodné pro věk a zájmy vašeho dítěte. Až budete mít tabuli doma, začněte nejdříve s jednoduchými aktivitami a postupně přidávejte náročnější.

Při učení hrajte s dětmi hry a zapojujte je do úloh aktivním způsobem. A nezapomeňte je chválit! Díky tomu si vaši potomci pozitivní vztah k učení, protože uvidí, že i vzdělávání může být zábava.